ked chyba magnezium

Keď chýba magnézium - príznaky

Magnézium je minerál nesmiernej dôležitosti pre naše telo, zasahujúci do viac ako 300 biochemických procesov. Od podpory svalovej a nervovej funkcie až po znižovanie únavy a vyčerpania, magnézium je skrátka nepostrádateľné. No čo sa stane, keď ho máme málo? Tento blog sa ponorí do príznakov nedostatku magnézia, vysvetlí, kedy a ako ho užívať a poradí, ktorý typ magnézia je pre vás ten pravý.

 • Príznaky nedostatku magnézia
 • Na čo je dobré magnézium?
 • Ktoré magnézium je najlepšie?
 • Kedy užívať magnézium?
 • Magnézium Chelát + B6 od StretchFit™

Príznaky nedostatku magnézia

Nedostatok magnézia môže byť nenápadný, pretože príznaky sa často prekrývajú s inými zdravotnými problémami. Tu sú niektoré varovné signály:

 • Svalové kŕče a tetanie
 • Únava a slabosť
 • Vysoký krvný tlak
 • Problémy so spánkom
 • Psychické poruchy 
nedostatok magnezia priznaky

Svalové kŕče a tetánie

Prudké, nekontrolované svalové kontrakcie môžu byť jedným z prvých signálov.

Únava a slabosť

Pocit vyčerpania, dokonca aj po dostatočnom odpočinku, môže byť príznakom.

Vysoký krvný tlak

Magnézium pomáha regulovať krvný tlak, a jeho nedostatok môže viesť k jeho zvýšeniu.

Problémy so spánkom

Ťažkosti so zaspávaním alebo prerušovaný spánok môžu súvisieť s nedostatkom magnézia.

Psychické poruchy

Úzkosť, depresie a dokonca zmeny nálady môžu byť spojené s nízkou hladinou magnézia.

Na čo je dobré magnézium?

Magnézium má široký zásah pôsobnosti - od podpory srdcového zdravia, cez reguláciu hladiny cukru v krvi, až po prevenciu migrén. Tento minerál je neoceniteľným spojencom v boji proti stresu a podporuje celkovú pohodu.

Ktoré magnézium je najlepšie?

Pri výbere doplnku magnézia sa môžeme rozhodovať medzi viacerými formami, vrátane magnézia chelátu, horčíka bisglycinátu a horčíka citrátu. Každá z týchto foriem má svoje prednosti, avšak magnézium chelát vyniká ako najlepšia voľba z viacerých dôvodov:

 1. Vysoká vstrebateľnosť: Magnézium chelát je známe svojou mimoriadne vysokou vstrebateľnosťou. Táto forma je viazaná na aminokyseliny, čo umožňuje jej lepšie preniknutie cez črevné steny a efektívnejšie využitie v tele.

 2. Minimalizácia tráviacich ťažkostí: Na rozdiel od iných foriem magnézia, magnézium chelát je menej pravdepodobné, že spôsobí tráviace problémy ako napríklad hnačka alebo nevoľnosť, čo ho robí vhodným aj pre osoby s citlivým tráviacim systémom.

 3. Porovnanie s inými formami:
 • Horčík Bisglycinát: Taktiež dobre vstrebateľný a šetrný k žalúdku, avšak magnézium chelát prekonáva túto formu v celkovej biologickej dostupnosti.
 • Horčík Citrát: Ponúka dobrý pomer účinnosti a ceny, ale v porovnaní s magnéziom chelátom je menej efektívny v prípade vysokých potrieb na doplnenie magnézia.

Magnézium chelát predstavuje optimálnu voľbu pre každého, kto hľadá najúčinnejšiu formu magnézia s minimálnymi vedľajšími účinkami a vynikajúcou toleranciou. Jeho schopnosť efektívne sa vstrebať a podporovať zdravie bez zbytočného zaťažovania tráviaceho systému ho robí najlepšou voľbou na trhu doplnkov magnézia.

Kedy užívať magnézium?

Na maximálne využitie účinkov magnézia je dôležité vedieť, kedy ho užívať. Vo všeobecnosti sa odporúča užívať magnézium večer, keďže jeho relaxačné účinky môžu podporovať lepší spánok. Napriek tomu, ak máte počas dňa problémy s únavou alebo svalovými kŕčmi, môžete rozdeliť dávkovanie na viacero menších dávok rozložených počas dňa.

Magnézium Chelát + B6 od StretchFit™

Magnézium Chelát + B6 od StretchFit™ je revolučným doplnkom, ktorý kombinuje vysokú vstrebateľnosť chelátovanej formy magnézia s vitamínom B6, aby podporil maximálnu efektivitu pre vaše svaly, nervový systém a celkovú vitalitu. Táto synergická kombinácia nielen zlepšuje metabolizmus energie a podporuje psychologické funkcie, ale tiež znižuje únavu a vyčerpanie. Vitamín B6 zvyšuje účinok magnézia na relaxáciu svalov a optimalizáciu nervových funkcií, čo robí Magnézium Chelát + B6 od StretchFit™ ideálnym riešením pre športovcov, aktívne osoby a každého, kto si praje udržať svoje telo a myseľ v harmonickom stave. S týmto doplnkom získate nielen podporu pre svoje fyzické, ale aj psychické zdravie, čím vytvárate pevný základ pre svoju celkovú pohodu.

Hecko suplementy

Záver

Nedostatok magnézia môže viesť k množstvu zdravotných problémov, no našťastie, s vhodným doplnkom a správnym užívaním sa dá tomuto problému efektívne predchádzať. Nezabudnite však, že doplnky by nikdy nemali nahrádzať pestrú a vyváženú stravu. Ak máte podozrenie na nedostatok magnézia, je vždy najlepšie poradiť sa so zdravotníckym odborníkom.

Magnézium je naozaj zázračný minerál, ktorý má mocný vplyv na naše zdravie a pohodu. Dúfame, že tento článok vám pomôže lepšie porozumieť jeho významu a ako si môžete pomôcť, keď vám tento pomocník chýba. Nezabudnite, zdravie máte len jedno, a starostlivosť oň by mala byť vždy na prvom mieste.

Späť na blog

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené.