Môže Masážna Pištoľ Pomôcť Odstrániť Celulitídu?

Môže Masážna Pištoľ Pomôcť Odstrániť Celulitídu?

V TOMTO ČLÁNKU SA DOZVIETE:

1. Čo je to celulitída?

2. Čo spôsobuje celulitídu?

3. Perkusívna terapia v boji proti celulitíde

4. Ako správne používať FlexGun proti celulitíde


V tomto článku si prejdeme, čo robí masážne pištole účinným nástrojom proti celulitíde, ako aj to, ako môže vibračná terapia výrazne znížiť celulitídu.


Aby sme pochopili prečo masážne pištole fungujú, musíme najprv presne vedieť čo celulitída je a čo ju vlastne spôsobuje.


1. ČO JE TO CELULITÍDA?

Celulitída je bežné kožné ochorenie, ktoré sa vyskytuje predovšetkým u žien (hoci ju majú aj muži), ktoré dáva malým škvrnám na koži jamkovitý vzhľad.

A hoci mnoho ľudí si myslí, že je to znakom nadmerného podkožného tuku, pravdou však je, že celulitídu možno nájsť u ľudí všetkých tvarov a veľkostí.

Celulitida

Z väčšej časti sa celulitída nachádza na stehne alebo zadku. Ak máte celulitídu, nezľaknite sa. Je to neškodný a v podstate len určitý kozmetický zdravotný stav.

Aj napriek tomu, že je úplne neškodná - mnoho ľudí sa rozhodne tento stav zmierniť či úpne zvrátiť. Našťastie pri tomto stave je masážna pištoľ vynikajúcim pomocníkom, zábavou a relaxom zároveň.


2. ČO SPÔSOBUJE CELULITÍDU?

Najčastejšou mylnou predstavou o celulitíde je, že ju spôsobuje nadmerný podkožný tuk. V skutočnosti celulitídou častokrát "trpia" aj ľudia s pomerne nízkym percentom podkožného tuku v tele.

Celulitída vzniká v podkožnom tkanive, v oblasti kde sa nachádzajú zakončenia lymfatických ciev. Pri nedostatočnej cirkulácií drenáže sa hromadí v tomto medzibunkovom priestore voda a tento proces ovplyňuje rozloženie podkožného tuku.

Keď sa tukové bunky nahromadia, začnú prirodzene vyvíjať tlak na vašu pokožku. Následne ako keby "pritiahnu šnúry“, ktoré spájajú kožu so svalom a konečným výsledkom je samotný kozmetický jav - celulitída.

Problem s celulitidou

Aj keď nepoznáme úplne všetky príčiny tohto počiatočného hromadenia tuku, existuje množstvo faktorov, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť, že sa to stane. Zďaleka najrozšírenejším faktorom je jednoducho byť žena, keďže drvivá väčšina žien má v priebehu života s celulitídou skúsenosti.

Je to jednoducho spôsobené tým, ako sa tuk distribuje v ženskom tele. Genetika či uživanie hormonálnej antikoncepcie v tomto procese hra taktiež veľmi veľkú rolu. 

V konečnom dôsledku to závisí na hormónoch, ktoré regulujú vaše ukladanie tuku, ako sú katecholamíny. Tieto hormóny ovplyvňujúce vznik celulitídy sa u rôznych ľudí líšia v závislosti od vyššie spomínanej genetiky a pohlavia.

3. PERKUSÍVNA TERAPIA V BOJI PROTI CELULITÍDE

Od krémov až po invazívne operácie, existuje viacero možností na zníženie alebo odstránenie celulitídy. Všetky z týchto možnosti sa ale zásadne navzájom líšia z pohľadu implementovania a celkových nákladov na liečbu celulitídy.

Logicky, operácia je najnákladnejšou a najobtiažnejšou voľbou spomedzi všetkých. Liečba celulitídy pomocou krémov si taktiež vyžaduje pravidelnú investíciu, keďže tieto kozmetické prostriedky sú všeobecne drahé a pomerne často ich musíte dokupovať. Nieje tajomstvom, že niektoré ženy práve touto cestou minú v priebehu zopár rokov až tisíce eur s minimálnym konečným výsledkom.

Naopak, masážna pištoľ je jednorazová investícia (samozrejme pokiaľ sa vyhnete lacným napodobeninám). 

Perkusivna terapia a celulitida

Princíp perkusívnej terapie spočíva vo vibráciach a masáži hlbokých tkanív. Tento proces má za následok okamžitý zlepšený obeh v masírovanej oblasti, výsledkom čoho je vaše telo efektívnejšie v rozdelovaní podkožných tukových buniek, ktoré sa zbytočne nebudú hromadiť na jednom mieste.

Vzhľadom k tomu, že výskyt celulitídy je primárne spôsobený podkožnými tukovými bunkami, ktoré tlačia na vašu kožu, efektívnejšie rozloženie podkožného tuku znižuje tlak na pokožku  – a tým eliminuje výskyt celulitídy. 


4. AKO SPRÁVNE POUŽÍVAŤ FLEXGUN™ PROTI CELULITÍDE

Liečba celulitídy pomocou masážnej pištole je veľmi jednoduchá. Jednou z najväčších výhod masážnej pištole je môžnosť aplikovať ošetrenie s dokonalou presnosťou.

5 pravidiel "Ako používať masážnu pištoľ na celulitídu":

  • Namierte masážnu pištoľ presne na postihnuté miesto
  • Zvoľte pomalú rýchlosť a použite mierny tlak
  • Masírujte si cieľovú oblasť aspoň po dobu 60 sekúnd
  • Masírujte krúživým pohybom
  • Vyhýbajte sa priamej masáži v oblastí kostí a kĺbov

Aby ste čo najlepšie využili masážnu pištoľ a správne investovali vaše peniaze, je tiež dôležité uistiť sa, že používate správnu masážnu pištoľ. V konečnom dôsledku, pri takejto investícií sa každý chce uistiť, že ju spraví raz a naposledy!

Pomoc s celulitidou

Kľúčové veci, ktoré treba v tomto prípade brať do úvahy sú výkon, jednoduchosť použitia a spoľahlivosť.

V StretchFit sme sa pri vývojí našich FlexGun™ a FlexGun™ GO od samotného začiatku sústredili aby naše zariadenia v tomto smere spĺňali vysoký nadštandard a zároveň boli cenovo prístupne aj pre bežných ľudí - nielen športových profesionálov.

ZÁVER

Hoci je celulitída neškodná, vysporiadať sa s ňou môže byť frustrujúce.  To je hlavným dôvodom, prečo toľko ľudí podstupuje operáciu alebo si kupuje drahé krémy s cieľom zbaviť celulitídy.

Našťastie s masážnou pištoľou a pomocou perkusívnej terapie nie je skutočne potrebné uchýliť sa k takýmto drastickým opatreniam akou je operácia. Riešenie vie byť aj pomerne finančne nenáročne a ľahko aplikovateľné doslova pre každého :) 

 

Zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Catecholamine
https://cs.wikipedia.org/wiki/Celulitida

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/cellulite/symptoms-causes/syc-20354945

https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/17694-cellulite

https://elements.envato.com/photos/celullite

https://blog.hydragun.com/5-scientific-reasons-percussive-therapy-works/

Späť na blog

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené.