Ako používať masážnu pištol FlexGun™?

Masážna pištol FlexGun™ je skvelé masážne zariadenie, ktoré vám pomôže uvoľniť bolesť svalov, zlepší regeneráciu, zbaví vás svalovice a pomôže vám trénovať bez obmedzení. 

Naša masážna pištol je vhodná jednak pre aktívnych športovcov, ale zároveň aj pre ľudí so sedavou robotou, ktorí pociťujú stuhnuté telo po dlhom dni v práci.

Aj keď na pohľad môže byť toto zariadenie jednoduché pre použitie, v tomto krátkom návode si ukážeme ako si správne viete pomasírovať rôzne časti tela s našou masážnou pištolou FlexGun™.


Aký nadstavec mám použiť pre moju masážnu pištoľ FlexGun™?

Spolu s FlexGun™ dostanete 6 rôznych nadstavcov. Každý nadstavec je vyrobený špecificky pre danú časť tela. Na obrázku nižšie si môžete prečítať, pre ktoré časti tela sú dané nastavce určené:

Masážna pištol FlexGun_Nadstavce popis

Ako si správne pomasírovať telo s masážnou pištolou?

Správna masáž s masážnou pištoľou by mala trvať o 30 - 90 sekúnd na jednu partiu. Výber jednotlivých partií závisí od vašej potreby. Napríklad pred a po behu je prirodzene najlepšie, pomasírovať si nohy a spodný chrbát.

Toto si najlepšie vieme ukázať priamo vo videách. Inštruktážne videá sú rozdelené podľa hlavných častí tela. Náš kolega Jakub vám v nich v krátkosti vysvetlí, ako masážnu pištol používať pri daných častiach tela.

 

1. Masáž horných končatín (biceps, triceps, predlaktie)

Pre masáž týchto partií si zvoľte plochý nadstavec. Každej partií venujte zhruba 30 sekúnd. Rýchlosť si nastavte podľa vašej preferencie.

 

 

2. Masáž dolných končatín (kvadricepsy, lýtka, chodidlá, hamstringy)

Pre masáž týchto partií si zvoľte plochý a vidlicový nadstavec. Každej partií venujte zhruba 30 sekúnd. Rýchlosť si nastavte podľa vašej preferencie.

 

 

3. Masáž krku, trapézov, a ramien

Pre masáž týchto partií si zvoľte mäkký klincový nadstavec (pre športovcov s tvrdšími svalmi sa odporúča aj vidlicový nadstavec). Rýchlosť si nastavte podľa vašej preferencie.

 

 

4. Masáž spodného chrbta, bedrového svalu a veľkého sedacieho svalu

Pre masáž týchto partií si zvoľte plochý alebo guľový nadstavec. Každej partií venujte zhruba 30 sekúnd. Rýchlosť si nastavte podľa vašej preferencie.

 

 

Kedy používať masážnu pištoľ?

Našu masážnu pištoľ FlexGun™ viete používať pri troch rôznych situáciách. V prvom rade ju viete použiť na zahriatie svalov pred športových výkonom. Napríklad v prípade, že vás čaká beh, je ideálne si pomasírovať dolné končatiny a spodný chrbát. Samozrejme, táto masáž NIE JE náhradou klasickej rozcvičky.

Našu perkusnú pištoľ taktiež viete využiť po tréningu/fyzickej aktivite. V tomto prípade masážna pištoľ pomáha uvoľniť napäté svaly a okamžite po tréningu urýchľuje proces regenerácie. Samozrejme znovu musíme zopakovať, toto NIE JE úplna náhrada poriadneho strečingu ale skvelý doplnok/spôsob ako zefektívniť celý proces a dosiahnúť oveľa lepšie výsledky.

V neposlednom prípade viete vibračnú pištoľ FlexGun™ použiť vždy keď na to máte chuť. Šoférovali ste hodinu bez prestávky a máte stuhnuté nohy ? FlexGun™ určite pomôže. Pozeráte večer telku a máte chuť si spríjemniť sedenie na gauči? Žiadny problém.

Toto už závisí na osobnej preferencií, každý si určite nájde tú svoju rutinu podľa svojho životného štýlu.

 

Ako často používať masážnu pištoľ?

Pravidlo je, že pokiaľ si dávate masáž celého tela, mali by ste byť hotový do 15-20 minút. Všetko dlhšie už bude kontraproduktívne. Každá partia by mala byť ideálne masírovaná po dobu 30 sekúnd až 2 minúty.


V prípade akýchkoľvek dodatočných otázok nás neváhajte kontaktovať na našom online chate alebo maily kontakt@stretchfit.sk.

Prajeme vám krásny deň bez svalovej bolesti!
Team StretchFit™


Spať na stránku masážnej pištole FlexGun™:
https://stretchfit.sk/products/stretchfit-flexgun