Inštrukcie AcuMat

Na AcuMAT podložky si treba na začiatku zvyknúť. Hroty sú ostré a môžu spôsobiť nepríjemné pocity alebo bolesť niekoľko minút predtým, ako začnú zahrievať telo a cítiť sa dobre.

Pre dosiahnutie maximálnych výsledkov používajte podložku každý deň po dobu 10 až 20 minút. Nezabudnite sa nadýchnuť a precvičiť vedomú relaxáciu tela.

Vyberte povrch, na ktorý ho chcete použiť. Začiatočníci často používajú podložku rozloženú na posteli alebo pohovke. Mierne pokročilí a skúsení používatelia môžu rohože premiestňovať na podlahu.


Skúste si na ňu sadnúť. Môžete si tiež sadnúť na podložku alebo na podložku na stoličke, aby váš chrbát a kríž boli v priamom kontakte.


Začnite vrstvou medzi sebou a podložkou. Nosenie ľahkej košele alebo položenie tenkej látky na hroty vám pomôže zvýšiť pocit z podložky.


Pomaly si ľahnite. Ľahnite si s váhou rovnomerne rozloženou na podložke. To vám pomôže vyhnúť sa poškodeniu z bodov.


Opatrne sa umiestnite. Na podložke sa nenakláňajte ani sa s ňou nepohybujte, pretože tak môžete ľahko prepichnúť alebo poškriabať pokožku.

Používajte dôsledne.

Úvahy
Matné tipy môžu prepichnúť pokožku, najmä ak sa rohože nepoužívajú nesprávne. Nepoužívajte akupunktúrnu podložku, ak máte tenkú pokožku, cukrovku alebo zlú cirkuláciu krvi, aby ste sa vyhli ranám alebo infekcii.
Neodporúčame používať podložky, keď ste tehotná
Dojčatá, batoľatá a malé deti by nemali používať akupunktúrne podložky.
Ak máte vysoký alebo nízky krvný tlak, pred použitím akupunktúrnej podložky sa poraďte so svojím lekárom.
Akupunktúrne rohože by sa nemali používať namiesto lekárskeho ošetrenia alebo predpísaných liekov.
Počas používania podložky odporúčame nosiť oblečenie