Ako používať naťahovač krku NeckFlex™?

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak si pred montážou a používaním prečítate túto používateľskú príručku. Príručka obsahuje dôležité bezpečnostné opatrenia a pokyny pre používanie a zostavenie pomôcky NeckFlex™.

Vlastníctvo NeckFlex™ je skvelým krokom v snahe o zdravší a šťastnejší životný štýl. Naťahovač NeckFlex™ je navrhnutý tak, aby bolo natiahnutie chrbta ľahké, bezpečné, cenovo dostupné a príjemné.


Ako si položiť krk na naťahovač krku NeckFlex™:

Keď sa dotknete spodnej časti hlavy, časť pod miestom, kde začína lebka by mala byť umiestnená na vrchu tvrdej časti s 3 masážnymi bodmi.

Vo videu nižšie môžete vidieť našu fyzioterapeutku Luciu, ako si správne pokladá krk na NeckFlex™.

To znamená, že by ste sa nemali snažiť maximálne natiahnuť krk, ale mali by ste skôr skúsiť použiť tvrdú časť na masáž hornej časti krku pohybmi „ÁNO ÁNO ÁNO NIE NIE NIE“. 

Optimálna dĺžka používania naťahovača krku NeckFlex™

Samotná dĺžka používania nieje špecifický určená a závisí od každého indivuálne. Každopádne, na základe našich skúsenosti a našich zákazníkov, strečing by mal trvať aspoň 5 minút a nie viac ako 15 minút vrámci pohodlnosti.

Naťahovač krku NeckFlex™ má 3 nastaviteľné úrovne:

Úroveň 1 - východisková pozícia - poskytuje najmenší strečing pre začiatočníkov

Úroveň 2 - poskytuje mierny rozsah natiahnutia

Úroveň 3 - poskytuje maximálný rozsah natiahnutia pre pokročilých používateľov 


Rozloženie Vášho NeckFlex™ po používaní

Po každom použití odporúčame NeckFlex rozobrať na 2 časti a to z toho dôvodu, aby si horná časť (flexibilný oblúk) dlhodobo zachovala pôvodný tvar a pružnosť.

 

Upozornenie: Aj keď prezentujeme všetky výhody NeckFlex™, odporúčame všetkým, aby v prípade zdravotných ťažkostí VŽDY vyhľadali pomoc lekára, a to najmä v prípade chronických bolestí. V StretchFit™ máme množstvo skúseností, ale diagnózy prenechávame profesionálom.

Pred použitím pomôcky NeckFlex™ sa poraďte so svojím lekárom, najmä ak už máte závažnejšie alebo chronické diagnózy (napr. hernia disku, skolióza, zápalové ochorenia ...)