Porovnanie masážnych pištolí - Ako si vybrať (2023)

Porovnanie masážnych pištolí - Ako si vybrať (2023)

V tomto článku si prejdeme:

 • Ako sa orientovať na trhu s masážnymi pištoľami?
 • Na aké faktory sa pri výbere masážne pištole pozerať?
 • Rozdelenie masážnych pištolí do 3 kategórií
 • Ako si vybrať správnu masážnu pištol pre vás?

 

Masážne pištole sú dnes nenahraditeľným nástrojom na podporu regenerácie a úľavu od bolesti. Trh ponúka širokú škálu produktov, od lacných nekvalitných variantov po drahé modely určené pre vrcholových športovcov. Nižšie si povieme podrobné porovnanie troch hlavných kategórií masážnych pištolí a ich kľúčových vlastností.

Ako sa orientovať na trhu s masážnymi pištoľami?

Bohužiaľ musíme na začiatok upozorniť, že aj keď sa na trhu nachádzajú kvalitné firmy, niektoré firmy používajú veľmi zavádzajúce informácie pri svojom marketingu a prezentácií.

Odhliadnuc od nižšie uvedených informácií, dôležité pravidlo ktorým by ste sa mali riadiť je, že ak sa na seba nejaké masážne pištole veľmi podobajú, je to pre to lebo aj vnútri sú veľmi podobné a väčšinou ide o najlacnejšie čínske varianty s "dobrou" prezentáciou.

Aj keď síce predávame vlastné masážne pištole a článok sa môže zdať subjektívny, píšeme ho hlavne preto aby ste si boli vedomý situácie na trhu a vedeli si masážnu pištoľ vybrať presne podľa svojej potreby aj v prípade, že sa nakoniec nerozhodnete pre náš model.

Na aké faktory sa pri výbere masážne pištole pozerať?

 • Kvalita stavby a odolnosť
 • Výdrž batérie
 • Frekvencia úderov
 • Hlučnosť
 • Príslušenstvo a nadstavce
 • Cena
 • Značka a zákaznícky servis
 • Váha
 • Amplitúda


Kvalita stavby a odolnosť

Pevnosť a kvalita spracovania určujú odolnosť a životnosť pištole. Masážna pištoľ by mala byť dostatočne robustná, aby vydržala pravidelné používanie, a zároveň dostatočne ľahká pre jednoduchú manipuláciu. Tu tiež platí, ak drahšia masážna pištoľ vyzerá podobne ako lacné verzie, pravdepodobne kvalitná veľmi nebude.

Výdrž batérie

Dôležitým faktorom je kapacita batérie a celková výdrž zariadenia na jedno nabitie. Vyššia kapacita znamená menej časté nabíjanie, čo je výhodné pre tých, ktorí zariadenia používajú často alebo dlhodobo.

Frekvencia úderov

Táto charakteristika určuje schopnosť masážnej pištole poskytovať dostatočne intenzívnu masáž. Na trhu sú pištole od ktoré poskytujú od 3-30 úrovní rýchlosti. Paradoxne, jedna z najdrahších masážnych pištolí Theragun má len 3 rýchlosti, no je to vykompenzované ďalšími faktormi. V princípe platí, že bežnému človeku alebo športovcovi stačí 10 úrovní rýchlosti. Viac úrovní nikdy nevyužijete pretože rozdiely či už používate úroveň 17 alebo 18, je to zanedbateľné.

Hlučnosť

Hlučnosť je dôležitá pre tých, ktorí chcú zariadenie používať v pokojnom prostredí, napríklad pri sledovaní televízie alebo pred spaním. Masážna pištoľ by mala byť dostatočne tichá, aby jej používanie nebolo rušivé.

Príslušenstvo a nadstavce

Rôzne typy nástavcov umožňujú prispôsobenie masáže konkrétnym potrebám, ako je uvoľnenie rôznych častí tela alebo cielená masáž hlbokých svalov. Príslušenstvo môže tiež zahŕňať puzdrá na jednoduché prenášanie a úložné tašky.

Cena

Nakoniec je cena významným faktorom, ktorý odráža nielen počiatočnú investíciu, ale aj hodnotu v priebehu času. V princípe platí, čím drahší model tým lepší, no treba samozrejme brať do úvahy, či vám masážnu pištoľ za 300+ eur naozaj treba, alebo či ste ochotný riskovať výber lacnejšej masážnej pištole s horšími hodnoteniami.

Značka a zákaznícky servis

Výrobca a kvalita zákazníckeho servisu môžu výrazne ovplyvniť vašu celkovú spokojnosť s nákupom. Reputácia značky, recenzie užívateľov a dostupnosť zákazníckej podpory sú faktory, ktoré by nemali byť prehliadané. Dobrá značka by mala dať šancu zákazníkovi otestovať produkt s vrátením zadarmo aspoň na 30 dní.

Váha

Váha masážnej pištole je tiež veľmi dôležitá, pretože ak masážnu pištoľ chcete použiť na dlhšiu dobu, pri ťažkých pištoliach budete po skončení masírovania potrebovať ešte extra masáž rúk :)

Amplitúda

Amplitúda, alebo vzdialenosť, na ktorú sa masážna hlava pohybuje vpred a vzad, je kľúčová pre efektivitu masážnej pištole. Väčšia amplitúda umožňuje hlbšie prenikanie a efektívnejšie uvoľnenie svalov.

 Čierna lacná masážna pištoľ

1. Lacné masážne pištole (do 99€)

Tieto masážne pištole sa vačšinou nachádzajú v cenovom rozmedzí do 100€. Je veľká šanca, že tákát masážna pištoľ sa vám veľmi rýchlo pokazí, takže ak sa rozhodnete pre lacnú variantu, určite dbajte na to aby to bolo z overenej firmy, ktorá vám v prípade poruchy vráti peniaze.

Výkon a amplitúda: V tejto kategórii často narážame na slabšie motory, ktoré nezvládajú dostatočne hlbokú a intenzívnu masáž. Apmlitúda väčšinou dosahuje max 8mm.

Príslušenstvo a nástavce: Lacnejšie modely spravidla obsahujú obmedzený počet nástavcov, čo znižuje ich univerzálnosť a adaptabilitu na rôzne druhy masáže.

Batérie a výdrž: Táto kategória obvykle trpí nižšou výdržou batérie (okolo 2 hodín), čo môže byť pre pravidelných užívateľov limitujúce. Doba prevádzky na jedno nabitie je kľúčovým faktorom pre pohodlné používanie bez častého dobíjania.

Kvalita a hlučnosť: Často je tu problém s väčšou hlučnosťou a nižšou kvalitou spracovania, čo môže byť rušivé, obzvlášť pri používaní vo večerných hodinách alebo v pokojovom prostredí.

Kvalitná masážna pištoľ FlexGun

2. Stredná trieda masážnych pištolí (100 - 199€)

Výkon a amplitúda: väčšinou majú regulovateľné rýchlosti, čo umožňuje používateľom prispôsobiť intenzitu masáže svojim potrebám. Ako bolo spomínané vyššie, pištole môžu mať od 3-30 rýchlostí, no v veľa rýchlostí je vo väčšine prípadov zbytočných. Amplitúda sa pohybuje na úrovni 8-12mm.

Príslušenstvo a nástavce: Ponuka rôznych nástavcov je dostačujúca pre rôzne typy masáže – od povrchovej po hlbokú tkanivovú masáž. Kvalitné nástavce sú vyrobené z odolných materiálov, ktoré vydržia dlhodobé používanie.

Batéria a výdrž: V tejto kategórií býva okolo 4 hodín.

Kvalita a hlučnosť: Závisí od modelu, no aj v tejto kategórií sa stále nachádza veľa hlučných masážnych pištolí.

Masážna pištoľ Theragun

3. Masážne pištole pre vrcholových športovcov

Výkon a amplitúda: Prémiové masážne pištole sú vybavené najvýkonnejšími motormi na trhu, ktoré poskytujú výnimočne silnú a napriek tomu presnú masáž. Amplitúda zvykne byť väčšia ako 12mm, no táto dĺžka je určená pre špičkových športovcom, ktorý potrebujú využiť každú jednu maličkosť ktorá ich posunie pred konkurenciu.

Príslušenstvo a nástavce: Rozsiahly výber nástavcov je štandardom, a to vrátane špeciálnych, ktoré sú určené pre konkrétne terapeutické účely alebo pre vrcholové športy. Závisí to ale od modelu, niektoré masážne pištole aj v tejto cenovej kategórií poskytujú len 4 nadstavce.

Batérie a výdrž: Paradoxne sa v tejto kategórií nachádzajú hlavne tie masážne pištole, ktoré majú nižšiu výdrž ako tie v strednej kategórií. To je hlavne kvôli zvýšenému výkonu.

Kvalita a hlučnosť: Taktiež v porovnaní so strednou kategóriou bývajú drahšie výkonnejšie masáže pištole častokrát hlučnejšie ako lacnejšie menej výkonné varianty zo strednej kategórie.

Používanie masážnej pištole v kancelárií

Rozhodnite sa podľa svojich potrieb

Ako ste mohli vidieť vyššie, výber tej správnej masážnej pištole závisí od veľa faktorov. V 95% prípadoch ale platí, že najideálnejšia je tá zlatá stredná cesta.

Prirodzene, pokiaľ ste profesionálny cyklista/cyklistka chystajúci sa na Tour de France, určite sa oplatí zainvestovať do najdrahšej najsilnejšej masážnej pištole s najväčšou amplitúdou. Alebo pokiaľ práve šetríte a masážnu pištoľ potrebujete len na občasné použitie, nájdite si overený eshop a dajte šancu lacnejšej pištoli. 

Pokiaľ ale patríte medzi ľudí, ktorý častejšie pociťujú bolesť tela a svalov či už z dôvodu sedavej roboty, namáhavej práce, alebo intenzívnych tréningov, oplatí sa určite zainvestovať o pár desiatok eur viac a budete mať kvalitnú masážnu pištoľ, ktorá vám vydrží na dlhé roky.

A v prípade, že sa naozaj rozhodnete pre zlatú strednú cestu, určite dajte šancu a pozrite si našu masážnu pištoľ FlexGun™ 2.0, ktorú sme navrhli tak aby poskytla všetky dôležité špecifikácie na maximálny efekt, no aby zároveň ostala cenovo dostupná a vedel si ju dovoliť každý.

Späť na blog

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené.