5 Výhod Masážnej Pištole

5 Výhod Masážnej Pištole

V TOMTO ČLÁNKU SA DOZVIETE:
  1. Čo je to masážna pištoľ a ako funguje
  2. Kedy a ako používať masážnu pištoľ
  3. Hlavice masážnej pištole a ich použitie
  4. 5 hlavných výhod masážnej pištole

Masážna pištoľ valcuje internet a sociálne siete z každej strany. Stala sa fenoménom v oblasti fitness a fyzioterapie. Masážne pištole sú známe hlavne športovcami, ktorí ich používajú na masáž stuhnutých svalov, na prekrvenie svalov pred tréningom a na urýchlenie regenerácie po tréningu. 

Sú určené, ale aj bežným užívateľom, ktorí trpia bolesťami svalov po sedení v práci, po náročnej fyzickej práci alebo chcú len relaxovať a užiť si masáž.

 

Čo je to masážna pištoľ?

Primárne táto zdravotnícka pomôcka bola vyvinutá za účelom pomôcť pri bolesti svalov po tréningu. Cieľom je zrýchliť prekrvenie vo svaloch, uvoľniť svaly a týmto spôsobom zabezpečiť regeneráciu svalových tkanív a rovnako sa tak zbaviť bolesti.


Masážna pištoľ používa na dosahovanie týchto cieľov vibrácie ktorými na svalové tkanivá vytvára tlak. Hlavica v spojení s nadstavcom a

pomoci odlišnej intenzity (rýchlosti) vibrácií, pôsobí na konkrétny sval na vašom tele.

 

Kedy a ako používať masážnu pištoľ?

Najväčší účinok možno dosiahnuť práve po tréningu. Cieľom je pomôcť svalom po záťaži lepšie zregenerovať. Ideálne je byť počas používania v pokoji, mať uvoľnené svalstvo. Rozhodne by ste nemali stáť alebo mať svaly vystavené kontrakcii (napnuté). 

Taktiež nie je chybou, ak budete masážnu pištoľ používať pred tréningom. Niektorí športovci ju pred záťažou používajú na zahriatie svalov. Na jednu svalovú partiu by ste sa mali podľa úrovne vibrácií sústrediť 1 až 5 minút.

 

Hlavice masážnej pištole a ich použitie

Jednotlivé hlavice sú určené pre rozdielne svalové partie. Teraz si povedzme, ktorá hlavica na čo slúži. 

 

Okrúhla hlavica – jedná sa o hlavicu v tvare loptičky, ktorá je mäkká a patrí medzi univerzálne hlavice. Je určená najmä na veľké svalové partie - chrbát, nohy (kvadricepsy, hamstringy, zadok, lýtka), prsia.

Plochá hlavica - jedná sa o hlavicu, ktorá má plochý tvar, ktorý je pevný. Masáž s týmto nástavcom je intenzívnejšia, hodí sa aj na menšie svalové partie.

Hlavica v tvare dvojitého hríbu - jedná sa o najjemnejší nástavec, ktorý je určený najmä na svaly v okolí kĺbov a kostí, pretože masáž s klasickým nástavcom môže byť v týchto miestach často nepríjemná.

Hlavica v tvare dvojzubej vidličky – táto hlavica je určená hlavne na masírovanie v oblasti chrbtice, kedy kvôli tvaru zacieli svaly pozdĺž chrbtice. Využívajte nižšiu intenzitu a mimo oblasti chrbtice je možné využiť nadstavec aj na masáž Achillovej šľachy alebo masáž lýtok.

Hlavica v tvare “uška” – jedná sa o hlavicu určenú na masáž krčnej chrbtice. Znovu využívajte nižšiu intenzitu.

Hlavica v tvare hrotu - jedná sa o najintenzívnejšiu masáž, kedy zacielite jednotlivé body konkrétnych svalov.

 

5 Hlavných výhod masážnej pištole


1. Neslúži len na rýchlu regeneráciu po tréningu

Masážna pištoľ je známa hlavne kvôli jej regeneračným účinkom po tréningu. Okrem toho ponúka aj množstvo iných výhod, ktoré ocení určite každý - nielen profesionálni športovci:

-  zmierňuje bolesť mäkkých tkanív

-  uvoľňuje kyselinu mliečnu (svalov)

-  urýchľuje regeneráciu svalov

-  stimuluje rast svalov

-  zlepšuje krvný obeh

-  pomáha zvýšiť rozsah pohybu

2. Pomáha dosiahnuť lepšiu výkonnosť pri tréningu

Používanie vibračnej pištole na perkusnú masáž, môže pomôcť vylepšiť váš tréning a pripraviť vaše telo na cvičenie - pomáha aktivovať vaše svaly, prekrvenie svalov a zvýšiť rozsah pohybu. 


Vyhody masaznej pistole FlexGun StretchFit

3. Skvelé doplnenie účinkov ručnej masáže

Masáž môže byť vykonávaná dvoma formami: 

- ručná masáž

- prístrojová masáž

Obe formy sú účinné, avšak prístrojová masáž pomocou vibračnej pištole môže byť veľmi efektívnym doplnkom ručnej masáže, pretože kombinuje hĺbkovú masáž s vysoko intenzívnym údermi. Aj preto si toto zariadenie získalo tak veľkú obľubu.

4 - Pomáha lepšie zaspať a zvládať stres

Perkusná masáž s vibračnou pištoľou pomáha znížiť stres a napätie, pretože pozitívne vplýva na nervový systém. Krátka masáž pred spaním vás dokonale uvoľní a pomôže vám lepšie zaspať.

5. Neúplne nahradí maséra, lekára a terapeuta

Zvažujete nad kúpu masážnej pištole, ale odrádza vás vyššia cena? Pozrite sa na to z dlhodobého hľadiska - masážna pištoľ je skvelá, cenovo dostupnejšia alternatíva drahých masáží a terapií. Veľkou výhodou je aj to, že nemusíte nikam chodiť. Kvalitnú a efektívnu masáž si môžete dopriať aj z pohodlia vášho domova, a to kedykoľvek. Samozrejme, pre dosiahnutie tých najlepších výsledkov odporúčame skombinovať expertízu profesionálov spolu s masážnou pištoľou.


BONUS - 3 strečingové cviky na uvoľnenie svalov

Naťahovanie hamstringov v stoji 

Pri tomto cviku máte nohy na šírku ramien. S výdychom hlava smeruje k zemi a kolená zostávajú vystreté. Hlava, krk a ramená sú uvoľnené. Rukami sa pomaly chytíte lýtok a držte ich tam od 45 sekúnd do 2 minút. Tento cvik naťahuje krk, chrbát, hamstringy a lýtka.


Výpad - naťahovanie bokov, zadku a stehenných svalov 

Pokrčte svoje ľavé alebo pravé koleno. Druhú nohu natiahnite dozadu a položte na zem. Zostaňte v tejto pozícii približne 30 sekúnd až dve minúty. Po uplynutí času vymeňte nohy. 


Kobra - pre uvoľnenie tela

Pozícia kobry je veľmi jednoduchý cvik, pomocou ktorého si dokážete natiahnuť a uvoľniť takmer celé telo. Ľahnite si na brucho s vystretými nohami. Zdvihnite sa na rukách a prehnite chrbát. V tomto cviku môžete zotrvať, pokiaľ vám to bude stále príjemné. 

Masazna pistol StretchFit Flexgun

Masáž svalov pomocou FlexGun™ 2.0

Chcete uvoľniť svoje telo a posunúť regeneráciu na ďalší level? Pociťujete bolesť svalov po záťaži, tréningu alebo dlhom dni v práci?

FlexGun™ 2.0 je špičková masážna pištoľ určená na perkusívnu terapiu, ktorá vám pomôže zbaviť sa svalového napätia pomocou silných, hlbokých a presných úderov.

Týmto spôsobom Vám naša masážna pištoľ pomôže dosiahnuť nielen efektívnejšiu a rýchlejšiu regeneráciu, ale taktiež Vašim svalom dopraje hlboké uvoľnenie, čo môže mať za následok zvýšená bolesť svalov, chrbta, krku a trapézov. 

Môže taktiež pomôcť zbaviť sa celulitídy pomocou lokálne zvýšenej cirkulácií krvi skrz masáž hlbokých tkanív.

 

Tiež by vás mohlo zaujímať:


Môže Masážna Pištoľ Pomôcť Odstrániť Celulitídu?


Čo je perkusívna terapia?


Trápi vás svalovica? SKONCUJTE S TÝM!
Zdroje:


https://www.flowlife.com/eu/blog/massage/massage-gun-why/

https://massagegunadvice.com/massage-gun-benefits/

https://www.infinityobchod.sk/preco-pouzivat-masazne-pistole

https://instagym.sk/ako-vybrat-masaznu-pistol/

https://trenujeme.sk/strecingove-cviky
Späť na blog

Späť na blog

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené.